OtTitres.com

Repaus alimentar pentru pierderea în greutate

Video: Privarea meu 7 zile experiență! :) :) :) și slăbire

Cât de eficient este de repaus alimentar pentru pierderea in greutate? Cât de repede, cum să piardă în greutate și să păstreze greutatea, pierderea in greutate cu ajutorul postului? 2 Metoda și experiența mea personală de repaus alimentar pentru pierderea in greutate.

Experiența mea personală de repaus alimentar pentru pierderea in greutate.

În primul rând, un pic de experiență personală. După ce am pierdut mai multe dimensiuni, cu ajutorul postului. Și greutatea sa întors.

Mea metoda de pierdere in greutate a inclus nu numai foame, dar, de asemenea, de sport. Dar între postește nu sunt restricții privind produsele alimentare nu se lipesc! Unul dintre beneficiile metoda mea de a pierde in greutate - chiar dacă nu respectă toate recomandările pentru intrarea corectă și de ieșire de foame, rezultatul va fi în continuare.

Deci, acesta este modul în care am trăit timp de câteva luni:

Metoda mea de pierdere în greutate - exercițiu

5 zile pe săptămână, în dimineața de la sala de sport înainte de muncă. program de formare - în principal anaerobe (putere) exercițiu. Forța de formare a construi musculare, accelera metabolismul si ajuta la curatarea organismului.

metoda de pierdere în greutate mea - foame

Fasting am petrecut în fiecare săptămână de la 36 de ore (1,5 zile) și 60 ore (2,5 zile). Acesta este un scurt post pe apă. Corectă intrarea și la ieșirea din post, deși importante, dar nu la fel de critic ca în timpul foametei prelungite.

Video: Infometarea. Ziua 12. Postul pentru pierderea în greutate. Este posibil să se piardă în condiții de repaus alimentar in greutate?

În timpul postului, nu am făcut exercițiile, dar o mulțime de mers pe jos, a mers la mare. Aerul proaspăt și traficul este foarte important atunci când repaus alimentar. Asa ca am petrecut week-end de post.

Există un alt motiv că postul este cel mai bine combinat cu un week-end sau de vacanță. Frecventă în perioada de post - respiratie urat mirositoare. Guma de mestecat nu poate fi utilizat, precum și necesitatea de a comunica într-un fel cu oamenii. În plus, în week-end este mai ușor să se ocupe cu posibile complicații apar uneori în timpul postului, cum ar fi o durere de cap. Aerul proaspăt și mișcarea facilitează în mare măsură trecerea de foame.

Metoda mea de pierdere în greutate - dieta intre postește

Nu există restricții alimentare, nu am observat. Acum am veganka (nu mânca orice produse de origine animală), dar la acel moment nu am doar mânca carne. Orice altceva (pește, ouă, lapte și produse lactate), am mâncat fără restricții. Inclusiv, prăjituri și alte "nu dieta" produse. În general, ați înțeles - nu, nu am adera la dieta.

Cu o singură excepție - nu am băut băuturi carbogazoase, non-alcoolice și alte! Mai ales dieta - de la îndulcitorii de grăsime. Amintiți-vă acest lucru exclude pentru totdeauna băuturi și alimente cu înlocuitori de zahăr artificiali din meniul său. Singura alternativă la zahăr, care nu interferează cu procesul de a pierde în greutate - stevia.

Metoda mea de pierdere în greutate - apă



Apa - l "noastre toate"! Bea cat mai multa apa in timpul postului, producția de foame și între înfometare. Apa elimina toxinele, curăță organismul și accelerează procesul de a pierde în greutate.

Metoda mea de pierdere în greutate - pierdere în greutate

pierdere în greutate am fost treptat. Între 1 și 2 kg. Grija pentru postul, dar jumatate a pierdut in greutate a revenit treptat în următoarele 3-4 zile. În medie, în ultima lună am pierdut aproximativ 3 kg. Nu urmați recomandările în curs de pregătire pentru foame și ieșirea de foame, care, desigur, a redus rata de pierdere în greutate. Dar am fost mai confortabil, nu să se gândească la pierderea în greutate între postește.

Sport de 5 ori pe săptămână, contribuind la menținerea și chiar creșterea masei musculare. Ca urmare, volumul a scăzut semnificativ exact acolo unde a fost nevoie. În doar câteva luni, m-am schimbat de trei ori un dulap - blugi vechi am căzut!

De ce Postul ajută să piardă în greutate? 5 motive pentru condiții de repaus alimentar ajută să piardă în greutate.

Postul promovează pierderea în greutate din mai multe motive:

  1. Primul motiv este evident - în timpul postului alimentar în organism nu este alimentat, si caloriile consumate. Deci, organismul utilizează propriile stocuri.
  2. Al doilea motiv - post curăță organismul. Purificarea de recuperare organismului înseamnă, în urma căruia metabolismul normal și corpul în sine începe să scape de kg in plus.
  3. repausul alimentar prelungit poartă "reîncepe" toate sistemele corpului. după o astfel de "reîncepe" excesul de greutate dispare, împreună cu alte probleme si boli.
  4. În timpul postului prelungit reduce dimensiunea stomacului. După repaus alimentar sațietate vine repede - reduce stomacul este umplut cu o cantitate mai mică de alimente. Ca urmare, după ieșirea din procesul continuă dieta post.
  5. Postul trezește în organism "dreapta" reacție. Dintr-o dată se dovedește că alimentația sănătoasă este gustoasă, iar produsele nocive încep să dezguste. O dieta adecvata contribuie la pierderea in greutate. repausul alimentar prelungit conduce la un efect imediat, iar foametea scurt regulat - în cele din urmă.

Spre deosebire de dieta saraca in calorii, postul nu duce la recrutarea rapidă a greutății pierdute. În contrast, pierderea in greutate poate continua. Greutatea se întoarce într-un singur caz - ca urmare a prelungit postul de ieșire recomandat.

Video: Postul pentru pierderea in greutate. Cum de a muri de foame să piardă în greutate? [Galina Grossmann]

Exact cât de repede pentru a pierde in greutate? Mai multe moduri de a pierde in greutate cu ajutorul postului.



metode de pierdere în greutate, folosind foame pot fi împărțite în două tipuri:

  1. post scurt pentru pierderea treptata in greutate.
  2. repausul alimentar prelungit pentru pierderea rapida in greutate.

Fiecare dintre aceste metode de pierdere în greutate au argumente pro și contra lor.

Atenție! Postul în apă implică absența oricărei produse alimentare și băuturi, cu excepția apă pură distilată sau mineral. Chiar și o cantitate mică de suc sau o felie de mar se va face o foame curativ util în dieta rigidă dăunătoare!

post scurt pentru pierderea treptata in greutate.

postește scurt eu numesc înfometarea 1 până la 3.5 zile. Jeun mai puțin de 24 de ore de repaus alimentar nu sunt. Acesta - pauză alimente. Slimming un astfel de post este practic inutil.

Articolul Postul de apă (partea 1) descrie procesul de pregătire pentru apă scurtă post exploatație post și de ieșire de foame. Urmarea mai îndeaproape recomandările intrare și de ieșire de foame, dieta mai Înfometarea productiv.



post scurt pentru pierderea in greutate sunt efectuate în conformitate cu următoarea schemă simplă:

  1. Postul are loc o dată pe săptămână, timp de câteva luni - pentru a obține rezultatul dorit, măsurat în kilograme și a vedea :-)
  2. Dacă nu aveți experiență anterioară, aceasta ar trebui să înceapă cu un post de o zi, crescând treptat durata.
  3. În timpul postului ar trebui să bea cat mai multa apa posibil. Bea de multe ori, nu așteptați până când sete.
  4. În timpul postului ar trebui să fie să se relaxeze, plimbare în aer curat, pentru a face terapie cu apă (înot în corpurile naturale de apă sau de a lua un duș).
  5. În timpul pauzelor nu trebuie să intre dieta postește. Dar este recomandat să se evite utilizarea produselor cele mai nocive, mai ales conținând mai multe suplimente nutritive (care este o listă cu produsele cele mai nocive 10). Orice băuturi răcoritoare carbogazoase, ar trebui să fie evitate băuturile energizante.
  6. Efectuarea unui set de exerciții și urmați-l în mod regulat (cel puțin 2-3 ori pe săptămână). Sarcina ta este de a nu arde de grăsime în timpul exercițiului (acest lucru va fi cu succes foame), și pentru a preveni pierderea masei musculare și de a crește metabolismul. Prin urmare, în pregătirea programelor de formare care dau preferință la putere (anaerobă) exercitarea.

Plus un scurt repaus alimentar pentru pierderea în greutate:

  • jeun scurtă (în decurs de 3 zile) este, practic, în condiții de siguranță, chiar și în prezența anumitor boli. De obicei, toate problemele posibile sunt reduse la dureri de cap si respiratie urat mirositoare, care dispar de la ieșirea de foame.
  • Scurt de foame nu necesită experiență anterioară.
  • Greșeli și nerespectarea recomandărilor privind pregătirea pentru foame și ieșirea de foame, chiar dacă efectul va reduce, dar nu provoca complicații grave.
  • Efectuarea exercițiilor fizice între postește, ușor pentru a menține tonusul muscular și pentru a preveni pierderea masei musculare.
  • Pierde în greutate de postește scurte și regulate poate fi o lungă perioadă de timp pentru a atinge greutatea dorită. Slăbire ritm cu timpul nu este redus.
  • înfometare scurt poate avea loc în week-end, nu impune limitarea activității fizice și nu interferează cu activitățile zilnice.

Contra de post scurt pentru pierderea în greutate:

  • Pierderea in greutate ia o lungă perioadă de timp - de la câteva săptămâni la câteva luni (în funcție de numărul de suplimentare kg).
  • Pierderea in greutate cu ajutorul postește scurte necesită mai mult de o voință lung de repede, pentru că foamea se simte mai puternic în primele zile de post și trece complet după criza acidotică (7-12 zile).

repausul alimentar prelungit pentru pierderea rapida in greutate.

post pe termen lung pentru pierderea in greutate poate dura de la 4 la 40 de zile. Cât este mai lungă perioada de repaus alimentar, cu atât mai grave pentru ca el să fie pregătit și mai important să se respecte toate recomandările de la ieșirea de foame.

Apa articol Postul (partea 2) jeun caracteristicile descrise de diferite lungimi (apa de repaus alimentar criză acidotic înainte și după repaus alimentar criză acidotic). Înainte de a decide cu privire la un post lung, este necesar să-și petreacă mai multe posturi de durată mai scurtă. Ar trebui să existe, de asemenea, curatirea corpului (cel puțin purgația). Dacă este posibil, înainte și în timpul postului, este de dorit să facă Hidrocolonoterapie.

În timpul postului, este de dorit să se efectueze exerciții ușoare. În caz contrar, se evita pierderea semnificativă a masei musculare în loc de grăsime care apare atunci.

Unele pierderea masei musculare în timpul foame prelungită încă nu poate fi evitată. Așa cum, cu toate acestea, orice metodă de pierdere rapidă în greutate. Prin urmare, este deosebit de important, imediat după începerea postului face în mod regulat exerciții. Începe să-și exercite cu o mai mare grijă. Forța de formare va da un efect mai mare decât pentru a restabili musculare aerobe, dar ar trebui să înceapă cu cele mai mici ponderi (imediat dupa un post este mai bine să facă mai multe exerciții, fără nici o greutate).

Pro prelungit de repaus alimentar pentru pierderea în greutate:

  • În timpul postului prelungit poate pierde in greutate doar de mult.
  • După acidotică foamei criză aproape dispare și devine ușor să moară de foame.
  • Curățarea și vindecare efect de repaus alimentar prelungit este imens, astfel încât este posibil să scadă în continuare în greutate, din cauza o îmbunătățire generală a sănătății.
  • În timpul volumului de repaus alimentar prelungit al stomacului a redus foarte mult timp, reducând astfel volumul de alimente consumate și, ca urmare, pentru a continua pierderea in greutate.

Contra prelungite de repaus alimentar pentru pierderea în greutate:

Video: Postul pentru pierdere în greutate Recenzii - Recenzii dupa pierderea in greutate

  • repausul alimentar prelungit este periculos! repausul alimentar prelungit se poate face în casă doar cu experiență mai scurte postește.
  • repausul alimentar prelungit necesită o pregătire serioasă.
  • Luând decizia de a ține post lung pentru pierderea in greutate, este necesar să se ia în considerare faptul că principala pierdere în greutate are loc în primele câteva zile de post. Apoi, rata de pierdere în greutate sunt reduse.
  • În timpul postului prelungit este dificil de a evita pierderea masei musculare. 
  • Este dificil de ținut post lung "la locul de muncă". Deși postul nu este necesară repaus la pat, dar cu cât perioada de post, cu atât mai mult există diverse complicații (oboseala, dureri de cap, greață, somnolență).
  • Nerespectarea recomandărilor de ieșire de foame poate reduce dramatic efectul de repaus alimentar pentru a pierde in greutate.
  • Perioada de tranziție după ieșirea de foame durează cel puțin la fel de mult timp ca și postul în sine. Acesta a fost în această perioadă, mulți pauză, începe să mănânce tot și de a obține înapoi toate kg pierdute.


Un alt articol pe tema postului:

  • Beneficiile postului.
  • apa jeun (partea 1).
  • apa jeun (partea 2).
  • Stații pentru ...
  • Complicațiile în timpul postului - ce să fac?
  • Criza acidotică.
  • Postul - video.
  • minuni necunoscute de foame.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Dieta de orez pentru pierderea in greutate: reteteDieta de orez pentru pierderea in greutate: retete
Criza acidotică.Criza acidotică.
Dieta suc pentru pierderea in greutate. Caracteristici dietaDieta suc pentru pierderea in greutate. Caracteristici dieta
ObezitateObezitate
Ne petrecem zile de repaus alimentar dreaptaNe petrecem zile de repaus alimentar dreapta
Dieta Kefirul pentru a pierde în greutate reduce în mod eficient greutateaDieta Kefirul pentru a pierde în greutate reduce în mod eficient greutatea
Apa de repaus alimentar (partea 1)Apa de repaus alimentar (partea 1)
Pierde greutate într-un (program de instruire video) săptămână.Pierde greutate într-un (program de instruire video) săptămână.
Cum de a pierde în greutateCum de a pierde în greutate
Malahov dieta pentru pierderea in greutate. Pro și contra de dietaMalahov dieta pentru pierderea in greutate. Pro și contra de dieta
» » Repaus alimentar pentru pierderea în greutate

OtTitres.com
Boală Analize Diagnosticare Medicină Preparate Echipament Sănătate Sarcina si nasterea Ethnoscience Răspunsuri la întrebări Miscelaneu