OtTitres.com

Anorexie. O stare de spirit teribil

Video: I - Nu anoreksichka, la fel ca mine macră (eliberare completă) | vorbesc UCRAINA

Confesiunile unei fete cu anorexie

Acum îmi amintesc cu groază momentul în care ea ar putea brainer să mănânce. Întrebați, cum este? Acolo - este aproape la fel ca respirația. Cele mai multe nu cred, dar a fost. Și s-ar putea ajunge în cel mai bun într-un pat de spital. Este vorba despre anorexie, la modă în zilele noastre boala. Și am fost în stare să-i și voi câștiga. Metoda mea este banal, prea banal chiar și pentru mulți. Dar, într-adevăr a lucrat. Acum am deschis ochii și mă bucur în fiecare dimineață. Faptul că partea din față toată ziua. Cât de minunat ar fi să se ridice chiar acum și du-te pentru o rulare, apoi se toarna peste florile tale preferate, hrăni pisica, morcov face în stare proaspătă ... Și înainte - o viață întreagă. Dar nu a fost întotdeauna. Nu am fost niciodată mulțumit de aspectul lor. Totul a început la școală, am teribil de complexe despre înălțimea lui. M-am simțit ca un simplu imens! Colegii de clasă girafe tachinat, profesori au fost plasate pe ultimul lot. M-am urât și a vrut să devină invizibil.

Video: -17 kg | Cum mi-am pierdut in greutate? | Istoria mea de anorexie | Cum să bată boala?

Câțiva ani mai târziu, m-am dus la o metropolă majoră și a mers la universitate. Met un tip, totul a fost minunat. Până într-o zi, un coleg de clasa a sugerat că mă duc la turnarea unei agenții de modelare. În cazul în care sa întâmplat, aș fi râs câțiva ani în urmă. Ei bine, o parte din modelul meu, girafe, și numai ... Dar apoi dintr-o dată am fost supărat pe mine și a decis că vin ceea ce poate deveni o alta în asta. Succes, frumos ... Am venit la turnare, a finalizat ancheta, iar apoi a început cea mai teribilă. A venit la parametrii mei de măsurare. Inaltimea mea este de 176cm nu cauzează probleme. Dar greutatea ... 60 kg! Nu m-am gândit la ea ca grăsime. Până în ziua. Am stabilit o condiție: fie că pierd în greutate repede, sau uita de afaceri de modelare pentru totdeauna.

Și am început să piardă în greutate prin selectarea cel mai simplu mod. Parafrazarea Făina Ranevskaya, am început să mănânce mai puțin. Mult mai puțin. M-am trezit, a băut două cești de cafea și a mers la școală. Pentru masa de prânz am mâncat câteva frunze de salată și am băut un litru de apă. Pentru a înăbuși sentimentul de foame, încep să fumeze. O mulțime de fum. Lucrarea a trebuit să abandoneze, deoarece puterea nu este suficient pentru nimic. Mama a mințit că am fost tăiat, dar voi găsi în curând un alt loc de muncă. Mama a crezut, mă trimite în mod regulat bani, pe care am închiriat un apartament și a cumpărat o cafea și o salată proaspătă. Și o cutie de țigări. Foarte curând, am pierdut 11 kg.



Un vis devenit realitate, am fost implicat în spectacole și chiar a semnat un contract cu un bine-cunoscut designer de rus. Apoi, greutatea mea a atins nivelul critic de 45 kg. M-am simțit groaznic. Totul a început cu faptul că am renunțat la dragostea mea. Cine are nevoie de o fată care se uită în oglindă, chiar și atunci când mănâncă? Veșnic furios, iritabil, apatic ... Se pare că am fost dintr-un om transformat într-o umbră, o coajă ciudat, care se luptă deja licărire de viață. Stare de slăbiciune, letargie, apatie, apatie ...



1361828267_anorexic

Video: Anorexie: caracteristici ale bolii



Am încercat să înceapă să mănânce în mod normal, dar era imposibil, am vomitat la nesfârșit și a trebuit să abandoneze ideea. Apoi am început să leșin. După ce sa întâmplat chiar pe stradă. Trecătorii chemat o ambulanță și m-am dus mai întâi la spital. Apoi, după cum noroc ar avea, o altă mamă a venit să mă vadă. A trebuit să mărturisească și să fie tratate. Diagnosticul de anorexie Am bătut la fața locului. Întotdeauna am crezut că a fost pentru iubitorii de biciclete arată „America Next Top Model de.“ Și totul a fost atât de aproape. Și este real. Mama mea a încercat să mă facă să mănânce, dar chiar și favorit, deoarece vinegreta din copilărie cauza greață. Și abia apoi mi-am dat seama că nu am putut controla. Corpul meu a intrat în grevă! Nu mai aparținea el însuși.

Nu am putut dormi în mod corespunzător, pentru a comunica cu oamenii. Ca rezultat, mama mi-a luat toată vara la bunica lui în sat. La început a fost greu, pentru că a trebuit să schimbe complet modul zilei. M-am trezit la răsăritul soarelui și sa dus la culcare devreme. Fără țigări era de nesuportat, pentru că a trebuit să se ascundă de la bunica ei, în secret de fumat. Dar în timp, am observat că pur și simplu nu doresc să fumeze. Ceva a trecut în capul meu, și am dat seama că, încă o dată aparțin mine. Treptat, să învețe să se bucure chiar și de la locul de muncă fizică, ceea ce mi sa întâmplat niciodată. TV-nu a fost, a trebuit să mă ceva de făcut. Ca și săpat în paturi, apa transportate, mersul pe bicicletă, mersul pe jos mulți încercând să respire aer curat.

Video: cuvânt exprimate Nestorozhno profesorul poate duce la anorexie unei fete în vârstă de 9 ani

Am fost implicat în cultivarea de flori. Iar gustul pentru viață. Treptat a început să mănânce, bune legume proaspete au fost din abundență. În primul rând am încercat brânză adevărată, și fierte propria lui. Am avut noroc în vara, m-am întors la normal. Înapoi în oraș, am schimbat complet stilul meu de viață. Nu mai e teamă să stea pe cântar, mananca doar dreptul și a alerga dimineața. Chiar și a cumpărat un abonament la un centru de fitness, cu toate că în trecut pentru mine taxa obișnuită a fost un feat. Acum știu că cel mai bun mod de a vindeca anorexie - schimba mintea pe altceva, pentru a distrage atenția. Găsiți ocupația ta, care, pe de o parte, ar fi interesant pentru tine, dar pe de altă parte - ar presupune o activitate fizică. Rolling, înot, dans, călărie ... Toate acestea se vor face. Adrenalina nebun veți obține atunci când acest lucru va ieși din stupoare lui si uita despre temerile lor. Și apoi învinge această boală pentru totdeauna.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Medicamente pentru a ajuta la cresterea in greutateMedicamente pentru a ajuta la cresterea in greutate
Diagnosticul de anorexieDiagnosticul de anorexie
Codite de luminăCodite de lumină
2013 Machiaj pentru curajos și îndrăzneț2013 Machiaj pentru curajos și îndrăzneț
Anorexice Erori psihologiceAnorexice Erori psihologice
Jdanov. recuperareaJdanov. recuperarea
Floresan - recenzia mea după utilizareaFloresan - recenzia mea după utilizarea
Coafuri la școală - lumină, simplu și de zi cu ziCoafuri la școală - lumină, simplu și de zi cu zi
Jeun uscat și postul pe apă. Vyacheslav și Pauline entinzon: Jurnal de foame - 21 de zile.Jeun uscat și postul pe apă. Vyacheslav și Pauline entinzon: Jurnal de foame - 21 de zile.
Ce să se hrănească - creierul sau corpul? Experiența personală.Ce să se hrănească - creierul sau corpul? Experiența personală.
» » Anorexie. O stare de spirit teribil

OtTitres.com
Boală Analize Diagnosticare Medicină Preparate Echipament Sănătate Sarcina si nasterea Ethnoscience Răspunsuri la întrebări Miscelaneu