OtTitres.com

Istoria Natalia despre învingerea acnee miracol-mash

vorbăreț acneeCu toții au avut o vârstă ciudat, și știm cu toții că problema în această vârstă nu sunt doar emoționale. Acnee - care este principala problemă a tuturor adolescenti. La acea vreme, și am această problemă o parte nu a trecut

Am totul a început în clasa 7, doar atunci când toate fetele încep să se obișnuiască cu apariția sa specială, urmați ei, pictat, etc. Eu, de asemenea, la această vârstă doar începutul pentru a afla ce produse cosmetice, cum să-l folosească pentru ceea ce este, și apoi pe tine - acnee! A fost o tragedie teribilă pentru mine, mai ales având în vedere faptul că nici una dintre fetele din clasa noastră nu a fost încă astfel de probleme. Necunoștință a lui, am apăsat o pustulă, am sari de pe frunte, pe obraji, pe nas, încercând astfel să scape de ei. Dar, spre uimirea mea, nu a ajutat în nici un fel, ci dimpotrivă: acnee devine din ce în ce mai mult! Nu știe cum să se ocupe cu ei, am încercat să-l ascundă cu ajutorul fundație și pulbere. Desigur, la acea vârstă, eu încă nu știu cu adevărat cum să folosească nici una, nici alta, astfel încât părea absurd și nu pretinde că fața mea un pic mai bine. De asemenea, mai târziu, am observat că din poziția mea de astfel de măsuri a devenit și mai rău. Am fost doar în pragul disperării, și a început să caute și să încerce o varietate de moduri de a trata acneea.



Primul lucru pe care am învățat în această afacere, a fost spălat săpun ca săpun, se presupune că, usuca pielea si previne-l de la murdar. Cu toate acestea, această metodă de tratament nu ma abordat: pielea devine uscată, este în mod constant tras, am simțit un anume disconfort, și chiar și mâncărime cosuri nu au dispărut de pe suprafața sa. Apoi am decis să apeleze la mass-media mai moale și mai popular - la o produse cosmetice speciale. Am încercat foarte multe tipuri de creme, tufarisuri, geluri pentru spălare și așa mai departe, dar spre marele meu regret, nimic nu mi-a ajutat cu adevărat. Efectul, desigur, a fost însă foarte scurt, și încetarea utilizării unor astfel de mijloace, am fost din nou acoperit cu o nouă porție de acnee. A existat chiar și în cazul când se utilizează o crema, am supraexpune la fața lui, și a dat o reacție alergică: peste tot corpul am sărit pustule, și itched teribil de rău, și a vindecat numai în spital. După acest incident, am decis pentru mine că cosmetice moderne mijloace de combatere a acnee, nu am de gând să folosească.



Deci, în ciuda tuturor eforturilor mele, problema de acnee încă rămâne deschisă, și a trebuit să o rezolve într-un fel. De data aceasta a decis să caute ajutor de la mama mea, așa că face exact nimic sfătui rău. Și, într-adevăr, ceea ce am sfătuit mama - a fost cel mai bun din lume înseamnă a combate acnee pentru mine. Din moment ce funcționează pe depozit farmaceutic, ea mi-a adus la activitatea așa-numitul "terci„Ceea ce a pregătit el însuși. Acest amestec pare foarte ciudat, galben ca culoare urina cu unele sedimente pe partea de jos, iar mirosul este astfel încât cât mai multe ochii umezi! După cum se dovedește, este un amestec de alcool, levomecetină și sulf (același nămolul). Folosiți un amestec - o plăcută, desigur, un pic, dar am ajutat la „Ura!“ Doar după o săptămână de utilizare, aproape toate acnee este plecat din fata mea, cu pielea nu se contracta ca săpun, și nu a existat nici un disconfort. Și cel mai un plus imens în acest „mash“ a fost că efectul este foarte lung, și anume, Săptămâna popolzovavshis, literalmente am uitat despre ce acnee este mai mult pentru următoarele două luni!



După aceea au existat, desigur, probleme ale pielii, dar m-am confruntat rapid cu ei, și mai târziu, pentru o lungă perioadă de timp pentru a le uita. Deci, în momentul în care aceasta este „palavragiu“ este pentru mine cel mai bun mod de a face cu acnee.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Baziron ca - acneea dispare și nu va fi!Baziron ca - acneea dispare și nu va fi!
Remediu pentru acnee Polisorb: retete masti, comentarii, pretRemediu pentru acnee Polisorb: retete masti, comentarii, pret
Ce vitamine din pete de băut pe fataCe vitamine din pete de băut pe fata
Piele - oglinda dieta taPiele - oglinda dieta ta
Farmacie cosmetice comentarii. Pro și contra de produse cosmetice farmaceuticeFarmacie cosmetice comentarii. Pro și contra de produse cosmetice farmaceutice
Histologie și tipuri de acneeHistologie și tipuri de acnee
Teenage acnee - cum de a vindeca acneea vulgară?Teenage acnee - cum de a vindeca acneea vulgară?
Medicamente „Deleks-acnee“: cerere și rezultateMedicamente „Deleks-acnee“: cerere și rezultate
Cum să scapi de post-acnee? Există o soluție!Cum să scapi de post-acnee? Există o soluție!
Frumusete de furtunosFrumusete de furtunos
» » Istoria Natalia despre învingerea acnee miracol-mash

OtTitres.com
Boală Analize Diagnosticare Medicină Preparate Echipament Sănătate Sarcina si nasterea Ethnoscience Răspunsuri la întrebări Miscelaneu