OtTitres.com

Relația dintre mama și fiul nu trebuie să fie rău

Video: Relația cu mama și viața personală a unui om

Pentru un băiețel mama mea - este un ideal pentru care el este egal. Indiferent de relația cu tatăl unui fiu va compara întotdeauna toată mama, deoarece cu ea, el petrece mai mult timp și consideră că cea mai corectă. Este din acest motiv, mulți băieți cresc atunci când nu creează o familie - nu găsesc o femeie care este ca o mamă. Și dacă ai găsi o astfel de soție dulce nu va - va fi întotdeauna în comparație cu mama mea și se așteaptă doar o astfel de linie de conduită ca fiind ale ei. E rău? Totul depinde de modul în care acest lucru include pe toți cei implicați în situația. Dar putem spune sigur că acest lucru nu este bun, pentru că fiecare persoană trebuie să fie o persoană fizică.

Video: Ce ar trebui să fie relația dintre mamă și copil? Oleg Torsunov.

Cum să se comporte mama

Nimeni nu spune că relația dintre fiu și mamă trebuie să fie rău. Dar o femeie înțeleaptă ar trebui să înțeleagă că, în tot ce trebuie să știi când să se oprească și că a fost mulțumită de viață comportamentul fiului ei poate fi fericit sau nu. Prin urmare, mamele trebuie să:

Video: Relația cu părinții (Torsunov)

  • știu cum să se comporte;
  • au dorința de a face acest lucru;
  • să aplice cunoștințele în practică.


Numai în acest caz, ridica un fiu pentru a avea succes. În primul rând, trebuie să recunoaștem că fiecare copil face greșeli, chiar și cele mai iubite. Sarcina mamei este de a ajuta copilul să devină o mai bună, dar nu închidem ochii la tot. La urma urmei, dacă nu corectați copilul ca un copil, el va veni cu varsta este chiar mai rău, pentru că nimeni nu spune că el este greșit. Și mama mea trebuie să înțeleagă că, dacă ea încă o dată nu a vrut să corecteze fiul ei, ea are un deserviciu, și nu este pentru dragoste.

Video: Relația cu mama





Mama să aibă grijă de sănătatea fiului său. Copiii foarte des apendicita, consecințele care ar putea fi chiar moartea. Semne de apendicita la copii ar trebui să știe fiecare să vsluchae ce timp pentru a vedea un chirurg și pentru a evita problemele de sănătate. De asemenea, mama va trebui să accepte faptul că fiul său nu ar trebui să fie aibă grijă de prea, indiferent de cât de puternică a fost dorința de a face acest lucru. Daca nu te forta pentru a limita grija de ea, apoi, după câțiva ani de copilul dumneavoastră în loc de a fi curajos va deveni slab. Și în fiecare an, această slăbiciune va crește. Este acest lucru să fie un bărbat adevărat?! Nu, trebuie să fie un avocat, sprijin și asistență.

acțiuni practice

Din moment ce are un efect asupra mamei fiului ei de a alege cursul dreptul de acțiune.

  • În primul rând, trebuie să vă asigurați că copilul a văzut, în primul rând, nu forțați (lăsați prerogativa soțului), și slăbiciune. Nu ascunde departe oboseală și indispoziție ta. Explicați că există lucruri care sunt considerate a fi masculin: ciocan un cui, cui un raft, și așa mai departe.
  • În al doilea rând, indiferent de relația de prietenie dintre fiu si mama, ultima sarcina este sa nu fie mai mică relație puternică între tată și fiu. Pentru a face acest lucru în orice mod posibil pentru a vă asigura că au petrecut mai mult timp împreună. Activitatea comună și petrecere a timpului liber va contribui la faptul că tatăl și fiul va fi capabil să comunice și schimb de idei.
  • În al treilea rând, este necesar să se comporte atunci cand in adolescenta si fiul in varsta incepe sa se indragosteasca. Nu este nevoie de a critica pe cei săi aleși să se compare cu el. Dimpotrivă, încearcă să sublinieze caracteristicile lor individuale și virtuțile. Pentru a face acest lucru, în primul rând, trebuie să învețe să vadă în fiecare fată prieten, nu un dușman. Deci, vă puteți construi o relație corectă cu fiul său.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Ce mame au nevoie de cursuriCe mame au nevoie de cursuri
De ce am nevoie de un soț?De ce am nevoie de un soț?
Relația dintre suroriRelația dintre surori
Unguent Dr. Mama SarcinaUnguent Dr. Mama Sarcina
Relația dintre mamă și fiicăRelația dintre mamă și fiică
Corectă mama nutriție care alăptează.Corectă mama nutriție care alăptează.
Relația dintre un frate și sorăRelația dintre un frate și soră
Relația mamă-copilRelația mamă-copil
Cum de a aduce înapoi romantismul într-o relație?Cum de a aduce înapoi romantismul într-o relație?
Ce se întâmplă dacă un copil este frică de părințiCe se întâmplă dacă un copil este frică de părinți
» » Relația dintre mama și fiul nu trebuie să fie rău

OtTitres.com
Boală Analize Diagnosticare Medicină Preparate Echipament Sănătate Sarcina si nasterea Ethnoscience Răspunsuri la întrebări Miscelaneu